RebeL FORUM
Forumda Daha İyi Vakit Geçirmek İçin Lütfen Üye Olunuz
Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi? 411
RebeL FORUM
Forumda Daha İyi Vakit Geçirmek İçin Lütfen Üye Olunuz
Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi? 411
RebeL FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi?

YazarMesaj
Rooney96
Süper Moderatör
Süper Moderatör

1

Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi? Empty
MesajKonu: Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi?   Okul müdürü 1 milyon lirayı cebe mi indirdi? I_icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 9:32 am

Ali Özçelik’in okula ait yaklaşık 1 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddia ediliyor.
İstanbul Kartal'-daki İhsan Zakiroğlu İlköğretim Okulu'nun 37 öğretmeni 3 Haziran'-da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir dilekçeyle başvurdu. Vatan'ın haberine göre; dilekçede okul müdürü Ali Özçelik'in okul aile birliği ve okula ait bankada yatan paraları hesabına geçirdiği, öğretmenlerin bir yıllık kurs paralarını ödemediği, birçok öğretmene bankadan kredi çektirdiği, okulun temizlik işlerini yapan şirketin parasını ödemediği, hatta bu şirketten elden de para aldığı iddiaları yer aldı. Müdürün yaklaşık 1 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddiası üzerine milli eğitim müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Kumar oynuyor iddiası

Soruşturma açılınca bir iddiaya göre mide kanaması geçiren Özçelik, bir başka iddiaya göre ise bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Bunalıma girdiği öğrenilen Özçelik'in Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisi'nde tedavi gördüğü öğrenildi. Özçelik'in kumar tutkusu nedeniyle zimmetine yüklü miktarda para geçirdiği de iddia edildi.

Anadolu yakasındaki pilot okullar arasında yer aldığı ve kayıtlar sırasında velilerin yüklü miktarda bağış yaptığı İhsan Zakiroğlu İlköğretim Okulu'nun okul aile birliği yetkilileri “Müdürümüz çok çalışkan ve idealist bir insandı. Nasıl böyle bir şeye kalkıştı anlamadık. Aslında okul aile birliği yönetimde olan üç kişinin imzası olmadan para çekilemez ama müdür bankaya yazı yazmış ve okulun tüm parasını çekmiş” dediler.

'130 bin TL alacaklıyız'

Okulun temizlik işlerini yapan Suda Pak Şirketi yetkilileri de okulla yıllık 130 bin liralıkanlaşma yaptıklarını belirterek “Şu ana kadar bir sorun olmamıştı. Bu sene parayı alamadığımız gibi üste para da verdik” dediler.

Soruşturma açıldı

Olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın devam ettiği 1 milyon TL'yi bulduğu iddia edilen zimmetin tam miktarının arıştırıldığı bildirildi. Olayı doğrulayan Kartal Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy ise “Müfettişlerin soruşturmasından sonra suç varsa suçu işleyen cezasını çekecek” dedi.

1 sayfadaki 1 sayfası